Kropla Krynicy

Kropla Krynicy to krystalicznie czysta woda źródlana niskozmineralizowana czerpana ze złoża głębinowego z utworów trzecio i czwartorzędowych położonych w Beskidzie Sądeckim. 

Poddawana procesom napowietrzania i filtracji, wydobywana ze studni głębinowej M2 w Mochnaczce Wyżnej nieopodal uzdrowiska Krynica Zdrój.

Zawiera magnez i wapń w stosunku 1:2, co odpowiada właściwym potrzebom organizmu człowieka i gwarantuje prawidłowe ich przyswojenie.

 

Klasyfikacji rodzajowej dokonał Państwowy Zakład Higieny w Warszawie, Zakład Tworzyw Uzdrowiskowych w Poznaniu. Po przeprowadzonych badaniach woda została zakwalifikowana do wód niskozmineralizowanych.

 

Stopień mineralizacji przedstawia się następująco:

Całkowita zawartość rozpuszczonych składników wynosi: 474,5 mg/dm3.

Naturalna woda źródlana "Kropla Krynicy" zawiera niezbędne elementy dla naszego organizmu:

 

 

Wapń - Ca2+ (62,05 mg/dm3)

stanowi podstawowy składnik mineralny kości i zębów, uczestniczy w procesach krzepnięcia krwi, jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

 

Magnez - Mg2+ (29,20 mg/dm3)

katalizuje wiele procesów życiowych - jest czynnikiem wzrostu, przywraca równowagę psychiczną i pracę układu nerwowego, zwalcza uczulenia, wzmacnia reakcje obronne organizmu

 

Sód - Na+ (21,66 mg/dm3)

reguluje utrzymania odpowiedniego ciśnienia osmotycznego i równowagi kwaso-zasadowej, odgrywa również rolę w zachowaniu prawidłowej pobudliwości mięśni i przepuszczalności błon komórkowych, jest również aktywatorem wielu enzymów

 

Potas - K+ (1,46 mg/dm3)

Potas reguluje równowagę wodna organizmu i utrzymuje prawidłowy rytm serca oraz wpływa na równowagę kwasowo-zasadową, pomaga w usuwaniu produktów przemiany materii. Jest niezbędny do syntezy białek.

 

Składniki mineralne choć występują w  organizmie w niewielkich ilościach są niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Kropla Krynicy:

ZAWARTOŚĆ MINERAŁÓW:


Wapń (Ca2+) 62,05 mg/dm3
Magnez (Mg2+) 29,20 mg/dm3
Sód (Na+) 21,66 mg/dm3
Potas (K+) 1,46 mg/dm3

 

Całkowita zawartość
rozpuszczonych składników
wynosi: 474,50 mg/dm3